122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

 

Ceremonie saunowe w Aquaparku Aquapalace Praga

Ceremonia saunowa w saunach fińskich trwa w przybliżeniu dziesięć minut. Już sam początek jest bardzo przyjemny. Pracownik sauny poleje gorące kamienie mieszanką wody i esencji aromatycznych, co nie tylko rozprzestrzeni zapachy, ale też ogrzeje pomieszczenie o kilka stopni i podniesie względną wilgotność powietrza. Następnie pracownik chwyci do ręki ręcznik i wypędzi parę z pieca saunowego do całego wnętrza sauny. Cały proces powtarzany jest dwa lub trzy razy. Na końcu pracownik sauny ponownie chwyci ręcznik i gwałtownym machnięciem od sufitu wypędzi powietrze z górnej części w dół, tworząc w ten sposób tak zwane uderzenie pary, które ogrzeje ciało jeszcze bardziej.

Najbardziej popularną ceremonią w saunach fińskich jest ceremonia miodowa, w trakcie której uczestnik pociera swoje ciało nagrzanym miodem. Po tym zabiegu skóra jest cudownie miękka i gładka.
Także w łaźni parowej można zastosować ceremonię saunową – tym razem chodzi o peeling solny. Wetrzesz w skórę sól, a następnie pozwolisz jej oddziaływać razem z ciepłą parą. W ten sposób wymasujesz i ukrwisz całe ciało, a gdy sól się rozpuści i wchłonie w skórę, doskonale ją zdezynfekuje. Skóra jest wtedy gładka i delikatna.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek