122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Sauny fińskie w Aquapalace Praga - uwiedzie Cię relaks!

Fińskie sauny oferują ogółem pięć saun z temperaturami od 60 °C do 110 °C oraz niższą względną wilgotnością powietrza. Dalsze dwie sauny fińskie znajdą Państwo w strefie zewnętrznej.
W trakcie pobytu w fińskiej saunie ciało intensywnie się poci, przez co skóra pozbywa się zanieczyszczeń z porów i stymulowana jest przemiana materii. Wilgotność powietrza oraz intensywność pocenia się można krótkotrwale zwiększyć dolewając wody w trakcie ceremonii saunowych, które regularnie organizują dla Państwa nasi doświadczeni pracownicy sauny.
 

  • Mała fińska sauna

To klasyczna sauna fińska z jasną, drewnianą okładziną. Można się tutaj zrelaksować w przytłumionym oświetleniu.
Temperatura w saunie: 80 °C
Wilgotność powietrza: 10%
Zalecany czas pobytu: 12 minut
 

  • Duża fińska sauna

Duża sauna fińska wyłożona masywnym ciemnym drewnem w wiejskim stylu, dlatego jest też często nazywana wiejską sauną. Oszczędne, przytłumione oświetlenie w dużej saunie fińskiej tworzy atmosferę rozluźnienia i relaksu.
Temperatura w saunie: 90 °C
Wilgotność powietrza: 10%
Zalecany czas pobytu: 10 minut
 

  • Biosauna

To kombinacja sauny fińskiej i parowej. Jest ogrzewana na stosunkowo wysoką temperaturę, niemniej jednak wyższa względna wilgotność powietrza zbliża ją do sauny parowej. Pozytywną atmosferę w biosaunie zapewnia jasna, drewniana okładzina w połączeniu z jasnym, ale delikatnym oświetleniem.
 
Biosauna jest odpowiednia dla każdego, komu z najróżniejszych przyczyn nie odpowiada wysoka temperatury klasycznej sauny fińskiej lub przeciwnie – wysoka wilgotność sauny parowej.
Temperatura w saunie: 60 °C
Wilgotność powietrza: 30%
Zalecany czas pobytu: 20 minut
 

  • Sauna wulkan

Ta bardzo przyjemnie oświetlona kabina wyłożona jest jasnym drewnem w kombinacji z kamienną okładziną, która współtworzy atmosferę korespondującą z nazwą oraz temperaturą tej sauny. Chodzi o jedną z najcieplejszych kabin do saunowania.
 
Dzięki wysokiej temperaturze w Saunie wulkan ciało poci się bardzo intensywnie, przez co pozbywa się zanieczyszczeń z porów i dochodzi do stymulacji przemiany materii.
Temperatura w saunie: 100 °C
Wilgotność powietrza: 10%
Zalecany czas pobytu: 8 minut
 

  • Aromatyczna sauna ziołowa

Aromatyczna sauna ziołowa jest ogrzewana na stosunkowo wyższą temperaturę, a powietrze w saunie nasycone jest parą o zapachu kilku ziół. W trakcie inhalacji dochodzi do oczyszczenia dróg oddechowych.
Nowoczesna medycyna przypisuje coraz większe znaczenie oddziaływaniu różnych zapachów, dlatego sauna aromatyczna cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza w przypadku palaczy pozytywne efekty przynosi inhalacja esencji ziołowych o zbawiennym działaniu na płuca oraz drogi oddechowe.
Temperatura w saunie: 65 °C
Wilgotność powietrza: 25%
Zalecany czas pobytu: 20 minut
 

  • Łaźnie Kneippa

Łaźnie Kneippa to odpowiednie uzupełnienie rytuału saunowania.
Chodzi o wodolecznictwo wykorzystujące naprzemienne oddziaływanie ciepłej i zimnej wody, które wspiera metabolizm tkanek oraz ich ukrwienie. Klient siada na ławce, przed którą na podłodze stoją dwie umywalki. Jedna z nich wypełniona jest zimną, a druga ciepłą wodą. Cała procedura polega na zanurzaniu nóg na przemian w ciepłej i w zimnej łaźni.
 
Kuracja Kneippa jest odpowiednia w przypadku bólów głowy, dystonii neurowegetatywnej, syndromu zimnych stóp, początkowej fazy żylaków lub w celu rozluźnienia kostek oraz stawów nóg.
 

  • Prysznice i baseniki ochładzające

Nieodłącznym elementem procesu saunowania jest także końcowe schłodzenie wygrzanego organizmu. Do tego celu w części saun fińskich jest do dyspozycji szereg pryszniców klasycznych i masażowych, prysznice aromatyczne lub popularna studnia z pokruszonym lodem. Na najbardziej zahartowanych czeka klasyczny basenik ochładzający z lodowatą wodą.
 

  • Jacuzzi i relaks

Po zakończeniu procesu saunowania należy dać ciału czas i miejsce na końcowe uspokojenie i relaks.
Pomieszczenia fińskich saun są idealnym miejscem na wypoczynek i relaks: dwie wanny jacuzzi oraz wystarczająca ilość powierzchni relaksacyjnych z leżakami. Z fińskich saun można także wyjść po krętych schodach na zewnętrzne tarasy.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek