122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Aquapark Aquapalace Praga - Świat Saun

Znaczenie i dobroczynny wpływ saun dostrzegali już starożytni. Sauna jest świetnym sposobem, aby odetchnąć po aktywności dnia codziennego, zatrzymać się na chwilę, zwolnić. Niezwykle szybko regeneruje i relaksuje. Podobno odejmuje lat. Nie namawiamy Was do tego, abyście uwierzyli nam na słowo. Przyjedźcie i przekonajcie się sami! Mamy dla Was czternaście rodzajów saun. Do wygrzania organizmu, rozluźnienia i detoksykacji ciała służą klasyczne sauny fińskie, rzymskie łaźnie lub zewnętrzna chata skandynawska w rosyjskim stylu. Do schłodzenia się po saunowaniu można wykorzystać szereg specjalnych aromatycznych pryszniców i baseników ochładzających, na chwile relaksu przygotowane są również jacuzzi oraz strefy relaksacyjne. Prysznic Tropikalny i Arktyczny deszcz przeniosą Was na chwilę do dalekiej tropikalnej dżungli lub krainy wiecznych lodów - Arktyki.

Cennik Świata Saun

Wellness Sauna Sauna Sauna fińska

Aby łatwiej było się Wam poruszać po Świecie Saun, podzieliliśmy go na trzy części:

Jeśli natomiast chcecie błogim rozrywkom oddawać się niemalże bez końca skorzystajcie z masażu, tepidarium, basenu i całego szeregu innych atrakcji, które upiększą Wasze ciało wewnątrz i na zewnątrz.

 

Dekalog saunowania

Sauny fińskie

Fińskie sauny oferują ogółem pięć saun z temperaturami od 60 °C do 110 °C oraz niższą względną wilgotnością powietrza. Dalsze dwie sauny fińskie znajdą Państwo w strefie zewnętrznej.
W trakcie pobytu w fińskiej saunie ciało intensywnie się poci, przez co skóra pozbywa się zanieczyszczeń z porów i stymulowana jest przemiana materii. Wilgotność powietrza oraz intensywność pocenia się można krótkotrwale zwiększyć dolewając wody w trakcie ceremonii saunowych, które regularnie organizują dla Państwa nasi doświadczeni pracownicy sauny.

Sauny fińskie

Łaźnie rzymskie

Łaźnie rzymskie zaimponują Państwu dużym basenem w stylu rzymskim z przeszklonym dachem. Woda w basenie jest jonizowana, a więc odpowiada także osobom wrażliwym na chlor. Łaźnie rzymskie oferują pięć kabin parowych tureckiego typu z temperaturami od 26 °C do 65 °C.

Łaźnie rzymskie

Sauny zewnętrzne

Jeżeli zapragniesz pobytu na świeżym powietrzu, na pewno odwiedź zewnętrzną część naszego świata saun. Wchodząc na teren saun zewnętrznych zobaczysz dominujący budynek pod postacią skandynawskiej chaty, dwie wanny jacuzzi oraz taras relaksacyjny z leżakami. Gdy ruszysz dalej, odkryjesz także wejście do ziemnej bani oraz prysznice i basenik ochładzający.
Zakosztuj wspaniałej atmosfery po zmroku, kiedy można relaksować się w jacuzzi pod gwiaździstym niebem!

Sauny zewnętrzne

Ceremonie saunowe

Ceremonia saunowa w saunach fińskich trwa w przybliżeniu dziesięć minut. Już sam początek jest bardzo przyjemny. Pracownik sauny poleje gorące kamienie mieszanką wody i esencji aromatycznych, co nie tylko rozprzestrzeni zapachy, ale też ogrzeje pomieszczenie o kilka stopni i podniesie względną wilgotność powietrza. Następnie pracownik chwyci do ręki ręcznik i wypędzi parę z pieca saunowego do całego wnętrza sauny.

Ceremonie saunowe

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek