122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Muzea i galerie

W Pradze znajduje się duża ilość muzeów – Muzeum Dvořáka, Muzeum Smetany, Muzeum starej czeskiej sztuki (na Zamku Praskim), Narodowe Muzeum Techniczne, Praskie Muzeum Żydowskie, Muzeum Narodowe, Wojskowe Historyczne Muzeum, Praskie muzeum muzeum sztuki dekoracyjnej, Sztuka europejska w Galerii Narodowej miasta Pragi i wiele innych.

Najlepsze muzea w Pradze

 • Muzeum Narodowe - to największa instytucja muzealna w Czechach, posiada następujące wystawy stałe: Prehistoria Bohemii, Moraw i Słowacji, Mineralogia i Petrologia, Paleontologia, Zoologia, Antropologia – ludzkie kości mówią, Kolekcja Osteologiczna (szkielety ssaków).

  Lokalizacja: Plac św. Wacława  68

 • Muzeum Komunizmu - jest to jedyne tego typu muzeum w Pradze, uważane przez przyjezdnych za jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Prezentuje atmosferę ery komunizmu, w szczególności w Czechosłowacji i w Pradze. Ekspozycje ilustrują źródła, marzenia i realia komunizmu, jak również koszmar przesłuchań i więzienia. Znajdują się tu fotografie, nagrania video, nagrania dźwiękowe oraz ekspozycje. Teksy w różnych językach dostępne są dla zagranicznych turystów.

  Lokalizacja: Praga 1, Savarin Palace - pierwsze piętro, Na příkopě10

 • Narodowe Muzeum Techniczne  - wystawiane są tu ekspozycje z takich dziedzin nauki jak akustyka i astronomia, jak również o tematyce środki transportu i pomiaru czasu.

  Lokalizacja: Kostelní 42, Praga 7

 • Muzeum Czeskiego Kubizmu - epoka kubizmu w światowej kulturze przejawiła się głównie w malarstwie i rzeźbie, a jej architektoniczny prymat jest w Pradze. Jest to ekspozycja na temat czeskiego kubizmu w latach 1910 – 1919.

  Lokalizacja: The House At the Black Madonna, Ovocny trh 19, Praga 1

 • Pałac Lobkowicza – są to pomniki historii narodowej.

  Lokalizacja: Jiřská 3, Zamek na Hradczanach

 • Muzeum sztuk dekoracyjnych - tutaj dowiesz się wiele o historii materiałów, takich jak np. szkło, jak również o ceramice, sztuce komercyjnej, meblarstwie, tekstyliach, książkach i afiszach.

  Lokalizacja: ul. 17. Listopadu 2, Praga 1

 • Muzeum Żydowskie – muzeum to zarządza następującymi budynkami historycznymi: synagogą maisela, hiszpańską synagogą, synagogą pinkasa, synagogą klausena, salą ceremonialną, starym cmentarzem żydowskim, galerią guttmana, staronową synagogą oraz cmentarzem  żydowskim  na žižkovie.

Muzea i galerie w Pradze<p>Wnętrza muzeów są starannie odrestaurowane. Masz wrażenie jakbyś przeniósł się w czasie - do lat panowania Karola IV!<p> Muzea i galerie w Pradze<p>Muzeum Narodowe to największa instytucja muzealna w Czechach, posiada szereg wystaw stałych, m.in. Prehistoria Bohemii czy Moraw i Słowacji.<p> Muzea i galerie w Pradze<p>W Pradze znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii - wszystkie godne polecenia! <p>


Galerie sztuki

 

 • Dom Czarnej Madonny – wystawa kubizmu czeskiego – budowla ta zawiera jeden z najbardziej spektakularnych zbiorów kubizmu w Republice Czeskiej, z głównym naciskiem na okres 1910- 1919. Obecny budynek jest także niesamowitym miejscem wartym uwagi, zaprojektowany przez słynnego architekta Josefa Gocar.

 • Galeria Jaroslav Fragner - muzem to jest poświęcone architekturze, a zwłaszcza architektom i ich dziełom, biorącym udział w rozwoju tej praktyki w Republice Czeskiej.

 • Galeria Langhans Praga – znajdziesz tu ogromną kolekcję fotografii artystycznej, z eksponatami obejmującymi historię tej formy sztuki. Zawarte są tutaj także nowe formy mediów, gdyż świat fotografii przesuwa się do XXI wieku.

 • Sala Wystawowa Manes - sam budynek uważany jest za przykład architektury funkcjonalizmu i dlatego budynek jest równie imponujący jak sztuka awangardowa wystawiana w jego wnętrzach. Jedną z najbardziej uderzających cech budynku jest umieszczenie starej i nowej architektury odnalezionej w budynku z XV wieczną wieżą ciśnień umiejscowioną obok sali wystaw z lat 30. XX wieku.

 • Zamkowa Galeria Obrazów w Pradze - zawartość muzeum skupia się na ważnych malowidłach odnalezionych w Zamek na Hradczanach. Możesz tu śledzić jego historię do XVI wieku, w czasach gdy cesarz Rudolf II miał wielki zbiór sztuki w posiadaniu. Zbiór obejmuje prace słynnych niemieckich, flamandzkich, włoskich i holenderskich artystów, a także wiele obrazów czeskich artystów dodanych w latach 30. XX wiek.

 • Pałac Schwarzenberg - ten fantastyczny budynek przeszedł niedawno całkowitą renowację i mieści w sobie wspaniałą wystawę niektórych z najlepszych przykładów baroku i jakości wykonania, uzyskanych z Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Pradze. Znani eksperci w dziedzinie, tacy jak Ferdinand Maximilian Brokoff i Matthias Bernard Braun posiadają swoje prace wystawione tutaj. Jest tu także wiele różnych obrazów okresu baroku od XVII wieku i przykładów okresu manieryzmu wieku XVI i XVII, a także prace z okresu klasycyzmu.

 • Veletržní palác, Kolekcja Sztuki Nowoczesnej Galerii Narodowej - muzeum to poświęcone jest wyłącznie dziełom z XX i XXI wieku. Prace można podziwiać na trzech piętrach, podobnie jak liczne wystaw. Poza sztuką czeską, materiał zgromadzony w muzeum pokazuje sztukę z całego świata – mieści się tu łącznie ponad 2000 różnych wystaw.

 • Klasztor św. Grzegorza - zawarta w nim XIX wieczna sztuka obejmuje historyczne obrazy jak ten Węgierskiego Matthiasa Corvinusa oraz Jerzego z Podiebradów namalowane przez czeskiego malarza Mikolasa Ales.

 • Pałac Sternberg - Asortyment sztuki z Europy jest tutaj fenomenalny, przedstawiony w dziełach takich jak “Święto Różańca” artysty Albrechta Durer.

 • Klasztor św. Agnieszki Przemyślidki - Tutejsza kolekcja sztuki obejmuje XIV wieczne Zmartwychwstanie Chrystusa Mistrza Ołtarza z Trzeboni.

Muzea i galerie w Pradze<p>Pomnik Wacława stojący przed Muzeum Narodowym jest punktem gdzie spotykają się zazwyczaj turyści.<p> Muzea i galerie w Pradze<p>W Pradze znajduje się duża ilość muzeów ? Muzeum Dvořáka, Muzeum Smetany, Muzeum starej czeskiej sztuki i wiele innych.<p> Muzea i galerie w Pradze<p>Muzeum Narodowe mieści się przy Placu św. Wacława 68 w stolicy Republiki Czeskiej, Pradze.<p>

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek