122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Praga

Głównym miastem oraz stolicą Republiki Czeskiej niewątpliwie jest Praga. Miasto to posiada bogatą architekturę, wiele pięknych i starych budynków, malownicze i kręte uliczki oraz słynne zabytki: Most Karola, Staromiejski Rynek, Zamek Praski i wiele więcej. Piękność Pragi jest niemalże czarująca, dlatego turyści, którzy ją jeden raz odwiedzą, zazwyczaj po jakimś czasie powracają. Centrum miasta oddalone jest od hotelu zaledwie o 5 km i jest łatwo dostępne autem oraz komunikacją miejską w ciągu 45 minut.

Pobież bezpłatną mapę miasta. Kliknij tutaj.

Most Karola Staromiejski Rynek Praga Mosty w Pradze

Miasto na rzece i dziewięciu wzgórzach

Praga, za sprawą różnorodności terenu, posiada fenomenalną panoramę i niepowtarzalny urok. Z praskich wzgórz można podziwiać urzekające widoki. Przez sam środek miasta płynie rzeka Wełtawa, która miejscami tworzy wysepki i zakola z romantycznymi zakamarkami.

Miasto miłości

Romantyczny spacer oświetlonymi, wąskimi uliczkami uwieńczony długim pocałunkiem pod pachnącym, kwitnącym drzewem w barokowym ogrodzie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu dla wszystkich zakochanych. Wieczorny rejs zabytkowym parostatkiem, później noc na zamku lub w pałacu, podróż historyczną kolejką parową, a może ślub w pałacowym parku? Niezależnie co wybierzecie, Praga niewątpliwie sprawi, że pobyt będzie udany dla każdej zakochanej pary.

Praga romantyczna Praga budzi się do życia Urokliwe zakątki Pragi Widok na Pragę nocą Zaręczyny w Pradze

Złota Praga

Legenda głosi iż to ozłocenie wież Zamku Praskiego przez króla czeskiego Karola IV sprawiły, że odtąd stolicę Czech nazywano Złotą Pragą. Inna teoria mówi, że Pragę nazwano „złotą” w czasach Rudolfa II, władcy wspierającego alchemików poszukujących recepty na złoto.

Praga – miasto stu wieży

W dzisiejszych czasach w Pradze można podziwiać około 500 wież oraz wież widokowych. Dlatego też Pragę nazywa się często miastem „stu wież”.

Praga<p>Współczesna Praga - miasto o interesującej historii, wyjątkowej atmosferze i niebanalnych atrakcjach, kwitnie dzięki turystyce.<p> Praga<p>Historyczna część miasta w 1992 roku została dołączona do listy światowych kulturowych i przyrodniczych zabytków UNESCO.<p> Praga<p>Piękność Pragi jest niemalże czarująca, dlatego turyści, którzy ją jeden raz odwiedzą, zazwyczaj po jakimś czasie powracają.<p>

 

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek