122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Most Karola

Turyści oraz okoliczni mieszkańcy lubią spacerować po XIII-wiecznym Moście Karola, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Nic dziwnego – zaliczany jest on do jednej z najważniejszych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć.

Most Karola polecany jest wczesnym rankiem, gdyż wtedy właśnie jest on najmniej zatłoczony. Jednak, gdy stawiacie na romantyczny spacer, polecamy udać się tam wieczorem: oświetlone uliczki Pragi wyglądają wtedy bardzo magicznie. Będziecie mieli też okazję kupić sobie małą pamiątkę lub posłuchać różnorodnych melodii ulicznych grajków.

Most Karola<p>Wczesny poranek jest najlepszą porą na spacer ze względu na mniejszy tłok, chociaż romantyczny spacer imponująco oświetlonymi uliczkami Pragi wieczorem jest również miły. <p> Most Karola<p>Ponoć dotknięcie postaci świętego na płaskorzeźbie znajdującej się na cokole przynosi szczęście. <p> Most Karola<p>Spacerując po moście przygotuj się na setki stoisk z pamiątkami, jak również niekończącą się różnorodność ulicznych muzyków, grających kiedy będziesz przechodził.<p>


Most Karola zdobi 30 rzeźb, z których najpopularniejszą jest niewątpliwie figura św. Jana Nepomucena. Uwiecznienie tej postaci wiąże się z historią: z tego właśnie mostu zrzucono ciało świętego, ponieważ sprzeciwił się on królowi nie zdradzając tajemnicy spowiedzi królowej. Ponoć dotknięcie tej figury przynosi szczęście…  Na moście znajduje się też para gotyckich wież – tło do fotografii milionów turystów każdego roku.

Legend na temat Mostu jest wiele. Jedna z nich opowiada o tym, że król czeski Karol IV rozpoczął budowę Mostu Karola 9 lipca 1357 roku dokładnie o godzinie 5:31. Dlaczego właśnie wtedy? Przyczyną prawdopodobnie był układ ciał niebieskich – koniunkcja Słońca z Saturnem, a także fakt, iż data ta to magiczna kombinacja liczb nieparzystych 1-3-5-7-9-7-5-3-1, mająca zapewnić budowli trwałość, okazałość oraz podziw turystów. Inna legenda mówi o tym, iż do zaprawy dodawano wina, mleka i jaj – co miało stanowić gwarancję przetrwania Mostu Karola na całe wieki.

Most Karola<p>Most Karola jest oczywiście jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta i powinien znaleźć się jako pierwszy na twojej liście miejsc do zobaczenia.<p> Most Karola<p>Spośród 30 rzeźb zdobiących Most Karola największą popularnością cieszy się figura św. Jana Nepomucena. <p> Most Karola<p>XIII-wieczny Most Karola jest zazwyczaj zatłoczony turystami i Czechami, zwłaszcza w miesiącach wiosennych i letnich. <p>

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek