122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Zamek na Hradczanach

Zamek na Hradczanach PragaNa szczycie wielkiego wzgórza, tuż nad lewym brzegiem rzeki Wełtawa stoi ogromny praski zamek na Hradczanach (Hradczany to teren sąsiadujący z zamkiem). Zamek różni się od innych „klasycznych” budowli, gdyż jego części powstały w różnych stylach oraz rozciąga się on bardziej w poziomej, a niżeli w pionowej przestrzeni.

Punktem skupiającym jest niewątpliwie katedra św. Wita. Zbudowana jest ona w gotyckim stylu, udekorowana pięknymi maszkaronami. W jej wnętrzu znajdują się historyczne grobowce, z pewnością warte zobaczenia. Turyści mają też możliwość wspiąć się na sam szczyt wieży dzwonniczej – najwyższego punktu wewnątrz zamku, z którego podziwiać mogą wspaniałą panoramę Starego Miasta Pragi. Spacerując wokół zamku, zobaczyć można wiele interesujących miejsc: romantyczną „Złotą Uliczkę” pełną małych, kolorowych sklepików; bogato zdobioną salę tronową królów Bohemii; Muzeum Sztuki Czeskiej;  znajdujący się w niewielkiej odległości Pałac Lobkowicki; Wieżę Dalibora, nazwaną na cześć szlachetnego mężczyzny; Wieżę Prochową, zwaną Mihulką oraz szereg innych atrakcji, takich jak cogodzinną zmianę królewskiej warty – podobnie, jak przed Pałacem Buckingham w Londynie.

Oprócz wspomnianej wcześniej  katedry św. Wita, na zamku znajdują się również trzy inne kościoły, m.in. bazylika św. Jerzego z 920 roku z jej prawdziwie romańskim charakterem. W Stajni Cesarskiej Rudolfa II odbywają się prestiżowe wystawy okresowe, a w galerii obrazów podziwiać można fascynujące dzieła cesarza (znajduje się tu ponad 10 płócien z łącznej liczby 4000 obrazów).

 

Zamek na Hradczanach<p>Nie jest to typowy ?klasyczny? zamek, bo jego części zostały zbudowane w różnych stylach i rozciąga się on bardziej w poziomej niż pionowej przestrzeni. <p> Zamek na Hradczanach<p>Ze szczytu rozciągają się wspaniałe widoki na zamek i Stare Miasto Pragi. Poza tym wokół zamku jest wiele innych interesujących miejsc. <p> Zamek na Hradczanach<p>Praski zamek stanowi rozległy kompleks usytuowany na szczycie wielkiego wzgórza, na lewym brzegu rzeki Wełtawy, która przepływa przez Stare Miasto Pragi. <p> Zamek na Hradczanach<p>Dwa monumentalne posągi walczących Tytanów znajdujące się ponad bramą frontową wprowadzają nastrój gdy wjeżdża się do rozległego kompleksu zamkowego.<p> Zamek na Hradczanach<p>Oprócz katedry św. Wita na zamku znajdują się trzy inne kościoły. Najbardziej interesującym z nich jest bazylika św. Jerzego z 920 roku<p> Zamek na Hradczanach<p>Historia Zamku Praskiego to stała wystawa, która prowadzi przez poszczególne wieki dziejów zamku i czeskich ziemi. <p>

 

Historię Zamku Praskiego można poznać dzięki stałej wystawie, która wprowadzi Was w odległe czasy na czeskich ziemiach. Zamek na Hradczanach jest również siedzibą prezydenta Republiki Czech.

 

Godziny otwarcia Zamku na Hradczanach:

Godziny otwarcia Zamku na Hradczanach

 

Dojazd do Zamku na Hradczanach:

Mapa do zamku na Hradczanach

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek