122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Lokalizacja

hotelAquapalace Resort Praga cieszy się korzystną lokalizacją przy autostradzie D1, w strefie handlowej i komercyjnej Průhonice-Čestlice, w pobliżu sklepu z meblami Kika.

GPS: 50°0'26.591"N, 14°34'16.827"E
Adres dla GPS: Čestlice, ulica Obchodní

Odległość od historycznego centrum Pragi wynosi zaledwie 14 km, 34 km od lotniska Ruzyně oraz 17 km od centrum wystawowego w dzielnicy Letňany. Goście podróżujący własnym samochodem mają do dyspozycji wystarczającą ilość miejsc do parkowania w podziemnych garażach hotelu.

Parking

Aquapalace Resort Praga  ma dla swoich gości do dyspozycji ponad 600 miejsc parkingowych w dwóch piętrowych parkingach, łącznie z miejscami dla niepełnosprawnych. Na terenie obiektu wydzielono też 9 miejsc parkingowych dla autobusów. Dla klientów aquaparku parking jest bezpłatny.

Goście hotelu Aquapalace Praga mogą również korzystać z hotelowego garażu podziemnego, który jest stale monitorowany przez kamery bezpieczeństwa. Opłata za parkowanie w garażu: 10 € / dzień.

Jak dojechać?

Samochodem: autostradą D1, zjazd D6 6 km “Průhonice – Čestlice”tereny handlowe Průhonice – Čestlice, naprzeciw domu handlowego KIK

Autobusem, miejskim transportem publicznym:  autobusy 328, 363, 385 ze stacji metra Opatov (trasa C) na przystanek autobusowy “Čestlice, Aquapalace” lub ”Kika – Aquapalace”

Aquabusem Bezpłatną, wahadłową linię między hotelem i stacją metra Opatov. Rozkład jazdy TUTAJ

Winiety w Czechach

Winiety w Czechach nie są obowiązkowe. Musimy jednak posiadać je na większości autostrad (drogi oznaczone literą D). Jeśli chcemy szybko przejechać przez Czechy stajemy przed koniecznością zakupienia owej winiety.

Znak autostrada  znak

 

Ceny na 2020 rok (dla pojazdów do 3,5 T):

  • Winieta na 10 dni - 310 CZK (oznaczenie D)
  • Winieta miesięczna - 440 CZK (oznaczenie M)
  • Winieta roczna - 1 500 CZK (oznaczenie R)

Ważne informacje:

  • winietę należy zakupić przed wjazdem na płatną drogę
  • na obu częściach winiety należy wpisać nr rejestracyjny pojazdu (czytelnie, długopisem lub nieścieralnym atramentem)
  • większą część winiety należy nakleić na wewnętrznej stronie szyby przedniej, w prawym dolnym rogu - tak by była dobrze widoczna z zewnątrz i nie przeszkadzała w prowadzeniu pojazdu
  • drugą część należy zachować do kontroli
  • winieta, która nie została przyklejona do szyby lub nie posiada wpisanego numeru rejestracyjnego jest nieważna
  • za posiadanie na szybie więcej niż jednej (aktualnej) winiety grozi mandat
  • korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych bez aktualnej winiety jest karane mandatem

Mapę autostrad i dróg ekspresowych można pobrać po kliknięciu w baner poniżej:

Mapa do pobrania

Winiety Czechy

Przypominamy! Kierowcy wybierający się do Czech, powinni pamiętać o obowiązku posiadania opon zimowych! Od 1 listopada 2015 do 31 marca 2016 w Czechach obowiązuje używanie opon zimowych. Przepis dotyczy zarówno pojazdów silnikowych o masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony, jak i pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.

Głębokość bieżnika w oponach zimowych musi wynosić co najmniej 4 mm dla pojazdów do 3,5 tony oraz co najmniej 6 mm dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Nowelizacja kodeksu o ruchu drogowym bierze wprawdzie pod uwagę warunki atmosferyczne, jeśli jednak na letnich oponach spowodujemy wypadek drogowy, który nie zdarzyłby się podczas jazdy na oponach zimowych, policja weźmie tę okoliczność pod uwagę.

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek