122 555 516 Infolinia w Polsce:
Aquapark Aquapalace Praga
Pokój dwuosobowy typu superior
Aquapalace Praga - hotelowa restauracja Astra
Aquapalace Praga - relaks i świetna zabawa w basenach
Poczuj magię odprężenia...

Rodziny z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi

Dom Koralowy - jedna z najpiękniejszych atrakcji Aquapalace Praga

Poznaj życie w głębinach oceanów i odkryj tajemnice podmorskiego świata w unikalnym Koralowym Domu Aquapalace Praga! Podmorski świat można zobaczyć w dwóch olbrzymich morskich akwariach. Za grubym, bezpiecznym szkłem pływają dziesiątki rodzajów wielobarwnych rybek, rozgwiazdy, jeżowce, a także rekin czarnopłetwy.

  • Aby wrażenia były pełne, morską faunę można obserwować z basenu będącego częścią Koralowego Domu, który jest najcieplejszy w całym aquaparku - woda ma temperaturę 37°C.
  • Oryginalne widowisko można zamienić na oryginalne orzeźwienie – podmorski świat sąsiaduje z małą piaszczystą plażą i przyjemnym barem koktajlowym.

Król naszego podmorskiego świata
Rekin czarnopłetwy (Carcharhinus melanopterus)

Występowanie:
Morza tropikalne i subtropikalne. Należy do najczęstszych rekinów strefy raf. Można go często zaobserwować podczas brodzenia czy nurkowania w lagunach.

Pożywienie:
Przeważnie małe ryby, nie gardzi także skorupiakami, mięczakami czy głowonogami.

Waga: Maks. 24 kg

Długość: Do 200 cm.

Opis:
Dwie płetwy grzbietowe, z których druga je stosunkowo duża, okrągły nos i owalne oczy. Wszystkie płetwy mają czarne lub ciemnobrązowe końcówki. Grzbiet posiada zabarwienie beżowe, brązowawe lub brązowe, brzuch jest biały. Górne zęby są wąskie z zakrzywionymi końcami, dolne także wąskie, ale ich krawędzie są ząbkowane. W górnej szczęce jest 23-28 zębów, w dolnej 21-28. Żyje samotnie lub w niewielkich stadach. Nie jest agresywny, często zaciekawiony zbliża się do nurków. Jego mięso sprzedaje się świeże, suszone, solone, wędzone czy mrożone. Płetwy są cennym składnikiem zup. Wątroba jest źródłem oleju.
Według IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody) jest gatunkiem niemal zagrożonym.

Rozmnażanie:
Żyworodny. W jednym miocie samica rodzi 2-4 młodych o długości 33-52 cm. Ciąża trwa 16 miesięcy.

Rafa koralowa w Aquapalace Praha

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek